Menüü
Otsi kodulehelt

Varjatud leke – kuidas tuvastada?

Vee vooluhulk on korrast ära, aga põhjust pole näha? Lekke leiab mõnikord üles sealt, kust vesi maapinnale või põrandale välja valgub. Varjatud leke pole kergesti leitav, küll aga on selle jaoks olemas omad vahendid ja isegi teenus, mille kohta järgnevalt pakume lühemat ülevaadet.

Varustus aitab

Lokaator pakub Aqua M300 lekkeotsimisüsteemi, mis hõlmab vahendeid nagu:

  • LekkeotsimisseadmedGaasiandur – leiab ka pisikesi lekkeid plasttorudes, aga ka metalltorudes. Tarvilik on sel puhul kasutada 5-10% vesiniku (H2) ja 90% lämmastiku segu, mis suunatakse torusse ja mis lekkekohas väljub ja mille nuusutamisandur kinni püüab. Gaasi otse ülestulemise takistuseks võib osutuda paks jääkiht või näiteks uus asfalt. Sellisel juhul võib olla vajalik maapinda puurida peenikesi auke, et võimaldada gaasi väljatulekut lekkekoha lähedal.
  • Puute- ja maapinnamikrofon – lekke asukohta tuvastab kõige efektiivsemalt tänu mürale, mida leke põhjustab. Spetsiaalsed akustilised mikrofonid lubavad maa pealt ebakõlasid kuulata, kui lekkehääli ei saa kuulata lärmakamas keskkonnas. Seetõttu on vajalik töid teostada vaiksel ajal, näiteks öösiti.
  • Impulssgeneraator – komplekti täiustab võimalus tuvastada plastiktorude asukohta ka 1,8 – 2,0 m sügavusel.

Kompaktseim lahendus lekete kohta eelinfo saamiseks on näiteks puutemikrofon Aqua M40, mille eelisteks on:

  • Mugav kasutada – mahub kas või taskusse ja ei nõua juhtmetega tegelemist, kuna kasutab heli edastamiseks Bluetooth ühendust. Võimalik kasutada kolmjalaga.
  • Kaks lainepikkust – võimalik tuvastada lekkeid nii plastik- kui metalltorudes.

Aqua M50 on vanakooli lekkeotsija, mille eelis on:

  • LCD ekraan – müratase näidud on numbrites nähtavad
  • Juhtmeühendus – detailsema otsingu jaoks puudub juhtmega lahendusel raadioside ja Bluetooth ühenduse sahin.

Metalltorustikel on abiks varjatud leke korral akustiliste anduritega varustatud korrelaatorid. Eestis on levinud F.A.S.T GmbH LOKAL sarjast korrelaatorid:

  • LOKAL300 – sobib koostööks maapinna- ja puutemikrofonidega. Lihtne kasutada ja kindlustada lekke leidmist.
  • LOKAL200-PC – eeliseks on võimalus juhtida läbi sülearvuti, kaasates erinevad filtreid ka kõige keerukama lekkeprobleemi jaoks.
  • LOKAL400 – kõige uuem F.A.S.T-i korralaator kõigi innovaatiliste omadustega. Sobib ka soojatorustike lekkeotsimiseks.

Komplekti saab alati komplekteerida ka hüdrofonanduritega, millega on võimalik lekkeid määrata ka plastiktorustikel.

Leke varjatuks ei jää!

Lekkeotsimise õnnestumisel on suur osa kasutuskogemusel. Kuna sa ise pole probleemile spetsialiseerunud, pakume ka teenusena lekkeotsimist, olukorra hindamist ja akti väljastamist. Meie professionaalse varustuse ja teadmistega on probleem täiesti ületatav.

Oleme koostanud põhjaliku ülevaate lekkeprobleemist ja kuidas tuvastusvahendid nende puhul töötavad. Tule tutvu lähemalt!

Tekkis küsimusi? Võta julgelt ühendust!