Menüü
Otsi kodulehelt

Puhas õhk – hädavajalik, kuid mitte iseenesestmõistetav

Hinga puhast õhku ja lae oma akusid ka kodus olles.

Kergesti nakkuvate viiruste tõttu räägitakse õhupuhtuse vajalikkusest aina enam. Siseõhus leiduvaid saasteaineid seostatakse tervist ja heaolu ohustavate riskidega, seega puhas õhk on hädavajalik, kuid mitte mingil juhul iseenesestmõistetav. Surnud naharakkudest ja erinevatest karvadest koosnevat tolmu võib leida peaaegu kõikjal. Tolm pole mitte ainult kole, vaid on ka teiste patogeenide magnet, see aitab levida õhku reostavatel allergeenidel ja saasteainetel nagu bakterid, viirused, peentolm, hallituse eosed, tolmulestad, loomade kõõm ja lõhnad. Õhupuhastajad loovad puhta õhu ning lubavad sul laadida oma akusid ka kodus olles.

Hingates puhast õhku paraneb nii füüsiline kui vaimne heaolu
Ruumis hõljuvad saasteosakesed võivad olla nii nähtavad kui nähtamatud ning neid sisse hingates kahjustame oma tervist. Saastunud ruumiõhk võib põhjustada väsimust, muid erinevaid kaebusi ja haigusi. Tõhusa ja õigesti valitud õhupuhastiga on aga võimalik kõike seda vältida või leevendada, eemaldades ruumist enamiku saasteainetest ning muuta oma sisekliima puhtamaks ja kvaliteetsemaks. Lokaator OÜ pakub ka aktiivsöefiltriga õhupuhasteid, mis vähendavad formaldehüüdi ning värvidest, liimidest, lakkidest ja muudest ehitusmaterjalidest vabanevate kemikaalide hulka õhus. Hea õhupuhastaja on abiks kõigile, kuid eriti oluline võib see olla astmaatikutele ja allergikutele.

allergia

HEPA-filter – tõhus õhupuhastus allergikutele ja astmaatikutele
Õietolm ja muud allergeenid võivad sõna otseses mõttes allergikul hinge kinni tõmmata. HEPA-filtriga õhupuhastajad filtreerivad ruumist usaldusväärselt peaaegu kõik õhus levivad allergeenid ja loob tingimused vabaks hingamiseks. HEPA-fitriga Troteci õhupuhastajad põhinevad tehnoloogial, mis puhastavad õhu hävitades 99,97% õhu kaudu levivatest viirustest ja bakteritest, sealhulgas koroonaviiruse. Troteci õhupuhasteid valmistatakse erinevate keskkondade jaoks, näiteks kontorite, müügisaalide, koolide ja lasteaedade, hotellide, toitlustuskohtade, treeningsaalide ja eluruumide, aga ka kõrgemate nõudmistega ruumidele meditsiiniasutustes.

HEPA-filter integreeritud aktiivsöefiltriga. Analoogseid filtreid kasutatakse AirgoClean® 250 E õhupuhastis.

Aktiivsöefilter – eemaldab ebameeldivad lõhnad ja formaldehüüdi
Kes meist ei sooviks, et kontoris ja kodus ei oleks lenduvaid orgaanilisi ühendeid? Aktiivsöefiltriga (graanul aktiivsüsi) õhupuhastajad on loodud vähendama õhus leiduvaid kemikaale, mida põhjustavad majapidamises kasutatavad puhastusvahendid ja mööblist või siseviimistlusest lenduvad orgaanilised ühendid (LOÜ). Aktiivsöefilter neutraliseerib õhust lisaks formaldehüüdi ja lahustilõhnadele tõhusalt ka tubaka-, lemmiklooma-, köögi- ja suitsulõhnad.

Ionisatsiooniga õhupuhastid
Filtritehnoloogiaga õhupuhasteid täiendab ionisatsioon. Negatiivselt laetud ioonide staatiline laeng seob hõljuvad õietolmu ja tolmuosakesed ning viiruse- ja bakteriosakesed. Ionisatsiooniga langevad osakesed pinnale, misjärel õhupuhastaja õhuvooluga eemaldatakse õhust. Sel moel puhastatakse ruumiõhk veelgi tõhusamalt ja rikastatakse ka aktiivse hapnikuga.

Õhu puhtus ja PM2,5 väärtus
PM2,5 on sisse hingatavad peened tolmuosakesed läbimõõduga alla 2,5 μm. Väikeste mõõtmete tõttu peetakse neid peeneid osakesi terviseriskiks, kuna need tungivad sügavamale hingamisteedesse, kardiovaskulaarsüsteemi ja ajju ning sinna jäädes põhjustavad tervisekahjustusi.

HEPA filtriga õhupuhastid eemaldavad saastet ja allergeene, nt:

  • tolmulestajääke
  • hallituseoseid
  • õietolmu
  • baktereid ja viiruseid
  • mikroobe
  • osasid heitgaase

REVIHAAP-projektis jõuab WHO järeldusele, et peentolm võib muu hulgas põhjustada arterioskleroosi, kahjustada sündi ja põhjustada laste hingamisteede haigusi.

Õhu kvaliteeti võib hinnata neljas kategoorias:
• suurepärane õhukvaliteet: PM2,5 väärtus 0–55
• hea õhukvaliteet: PM2,5 väärtus 56–100
• keskmine õhukvaliteet: PM2,5 väärtus 101–150
• halb õhukvaliteet PM2,5 väärtus >150

Kuidas õhupuhastit valida?
Õige ja sobiva õhupuhastaja valimisel on hea jälgida puhasti erinevaid võimsusastmeid ehk kui palju kuupmeetreid õhku läbib puhastit erinevatel ventilaatori kiirusastmetel. Mida kiiremini ventilaator töötab seda rohkem käib seadmest õhku läbi ja seda paremini saab õhk puhastatud, aga ka seda suuremat müra teeb seade. Seepärast ei tohiks valida õhupuhastit maksimaalse lubatud ruumi suuruse järgi, vaid õhupuhasti peab suutma oma teisel või kolmandal kiirusastmel tsirkuleerida toas oleva õhu 4 kuni 8 korda filtritest läbi ühe tunni jooksul. Mida suurema arvu kordi käib õhk läbi puhastist ja filtritest, seda puhtamaks ja viirusevabamaks saab õhk. Nii et seadme soetamisel jälgige alati õhupuhasti müraastmeid erinevatel ventilaatorite kiirustel ning mitu kuupmeetrit õhku läbib seadet erinevatel tasemetel.

Valiku kvaliteetseid õhupuhastusseadmeid nii kodukasutajale kui tööstus- ja tootmishoonetesse leiad meie kodulehelt õhupuhastite tootekategooriast.

AirgoClean® 250 E õhupuhasti
AirgoClean® 250 E õhupuhasti

Enamike ruumide jaoks on sobilikud AirgoClean® 250 E õhupuhastid, mis on mõeldud ca 50m2  ruumide jaoks. AirgoClean® 250 E õhupuhastit kasutatakse laialdaselt kodutarbijast ametiasutusteni. Seadme eripära seisneb kolmekordses filtrisüsteemis. Eelfilter püüab kinni suuremad tahked osakesed ja ärritajad, süsinikfilter neutraliseerib enamiku gaasidest ja lenduvatest orgaanilistest ühenditest ning HEPA-filter püüab kinni ka väga väikesed, kuni 0,25 μm suurused tolmuosakesed. Eelfiltrit saab puhastada tolmuimejaga ning vajadusel ka pesta. HEPA filter on mustumise korral vajalik vahetada!

Rohkem infot AirgoClean® 250 E kohta leiad õhupuhasti tootelehelt.