Menüü
Otsi kodulehelt

Nutikas veearvesti teavitab probleemidest

Me kõik oleme tuttavad kuskil kortermajas peidus olevate mehaaniliste veemõõtjatega, kuhu numbreid muudkui sisse pöörleb. Ei oskakski nagu mõelda, kuidas saab midagi sellist veelgi efektiivsemaks muuta. Täpsust võib-olla oleks võimalik lisada, või ehk oleks neid võimalik veelgi kergemini lugeda? Mida veel tahta?

Neile küsimustele oleme juba vastanud, aga tähelepanu võib seekord pöörata võimalustele ja omadustele, kuidas tänapäeva veearvestid ja -mõõtjad seisavad vastu erinevatele probleemidele ja aitavad ennetada veelgi hullemaid.

veearvesti HydrusNeed omadused on:

  • Teavitab leketest või avariidest
  • Aitab ennetada suuri veekadusid
  • Petu- ja lollikindlus
  • Vastupidavus rasketes oludes

Hoiab silma peal

Üldjuhul “teavad” veemõõtjad probleemidest enne kui neid ise avastada. Nüüd nad ka ütlevad, kui midagi on korrast ära. Kuidas see täpselt toimub, oleneb sellest, millist seadet kasutada.

Kaugloetavad veearvestid hoiavad nii ühendust vee-ettevõttega kui ka annavad alarmi ebakorrapärasuste puhul. Liiga pikalt püsiv veevool või etteantud normidest möödumine on märgid, kas leketest või purunemistest. Kõik see kajastub igasugusel veemõõtjal, aga iga mõõtja ei anna sellest teada.

WLM veemõõtjad aitavad süvitsi veevõrgu seisukorda seirata. Mõõtja töötab koos Aqualys tarkvaraga, et jälgida veekoguseid ja survet ning tuvastada lekkemüra. Need andmed salvestatakse ja töödeldakse ning edastatakse spetsialistile, kelle jaoks programm ise juba võimalike probleemide jaoks häiret lööb.

Lekkeid võib tekkida ükskõik millistel tingimustel. Tark veearvesti aga kindlustab neist võimalikult kiiresti teadasaamise, et ära hoida hiigelsuuri kulusid.

Usaldusväärsus ise

Igasuguste elektrooniliste seadmetega võib tekkida mure, et kuidas need erinevates oludes vastu peavad, või et kas nad korrektset informatsiooni edastavad. Kaugloetav veearvesti funktsioneerib perfektselt 1 – 70 plusskraadi piires, WLM veemõõtja kuni 40 kraadini.

Eelpool mainitud riskidele teadlik vastuminek, mida modernsed veemõõtjad lubavad, kindlustab, et veefirmale antud mõõdud on õiged. Kahjudest tingitud kulud saavad minimeeritud. Samuti pole võimalik elektroonilist seadet petta nagu mehaanilisi saab.
Kui tekkis huvi, võid lähemalt uurida ja leida ka muid huvitavaid lahendusi, mida tehnoloogia meile toonud on.