Menüü
Otsi kodulehelt

Kuidas valida õhukuivatit?

Õhukuivatid on olulised lisad igas kodus, luues tasakaalustatud ja meeldivama keskkonna, samuti hoides ära hallituse ja tolmu leviku. Õhukuivatit ostes võite hoida kokku kahjustuste pealt, mis tekivad teie märgades keldrites või hallitavates ruumides. Samas õhukuivateid on turul väga erinevaid.

Välimuselt väga sarnased õhukuivatid võivad endas sisaldada erinevaid omadusi. Tihti kasutatakse õhukuivateid ka muudeks eesmärkideks kui ainult õhuniiskuse eemaldamiseks.  Alljärgnevad juhtnöörid aitavad Teil leida just enda ja oma pere jaoks sobivaima seadme.

Juhtnöörid õhukuivati valikuks

  • Õhukuivati TTK68EValige õhukuivati, mis on piisavalt võimas soovitava kuivatatava ruumi jaoks . Vastasel juhul ei saa Te kuivatamisel vajalikku tulemust. Samas kui seade on ruumi ruumala arvesse võttes liiga võimas, siis on elektriarved tarbetult suured.
  • Tehke kindlaks, kui suur on õhukuivati veepaak. Mida suurem ning püsivam on Teie niiskusprobleem, seda suuremat paaki on ka vaja, et vältida igatunnist paagitühjendust.
  • Eluruumidesse valige õhukuivati, mis ei kuivataks automaatselt õhku alla 40%.  Kui ruumi õhuniiskus on väiksem kui 40 % võivad tekkida erinevad probleemid tervise, mööbli, elektroonika, toiduainete kui ka elektrooniliste seadmetega. Selle vältimiseks tuleb sooritada õhu kuivatamisele vastupidine reaktsioon e. õhu niisutamine.
  • Valige seade, millel on hügrostaatiline kontroll. See tähendab, et kui õhuniiskustase on saavutanud kindla protsendi, siis lüsitub seade automaatselt välja ning taaskäivitub uuesti, kui niiskusprotsent tõuseb. Seadmel, mis lülitub automaatselt välja, on tunduvalt pikem eluiga.
  • Valige seade, millel on õhufilter. Õhufilter tõmbab endasse ruumis lendlevat tolmu, udemeid, loomade karvu, õietolmu jne. Sellega tagate parema õhu kvaliteedi. Sobilik allergikutele.
    Kindlasti uurige, kuidas toimub õhufiltri puhastamine. See protsess võiks olla lihtne ning kiiresti teostatav.
  • Kui te soovite osta õhukuivatit, mis tekitaks “värske õhu tunnet” (mida tunnete näiteks metsas, mägedes, veekogu lähedal) tuleb valida toode, millel on ionisaator. See on kasulik ka allergikutele, sest negatiivsed ioonid segunvad hapnikuga ning toas lendlev tolm langeb kergemini pinnale, kust te saate selle lihtsalt ära pühkida.
  • Kuivatades jahedates ruumides tuleb valida seade, mis töötab adsorptsiooni põhimõttel. Soovite kuivatada jahedat garaaži, suvilat või keldrit, siis oleks sobilikum valida seade, mis on piisavalt effektiivne ka madalatel temperatuuridel.
  • Kui soovite jätta õhukuivati tööle pikemaks ajaks järelvalveta, siis peab seadmel olema kondeseeruva vee äravoolu juhtimise süsteem.

Õhukuivati juhised

Lokaator pakub Saksa firma Trotec õhukuivateid, mis on võimelised lahendama niiskusprobleeme erinevates tingimustes ning valdkondades. Meilt leiate oma elutoa, keldri, suvila, tootmishoone, laoruumide jne. jaoks sobilikus võimsusega
õhukuivati.