Menüü
Otsi kodulehelt

Mis lisaväärtused kaasnevad õhukuivati kasutamisel?

Üldjuhul teatakse, et õhukuivati on seade, mis vähendab üleliigset niiskust siseruumides. Kuid vähesed teavad, mis lisaväärtuseid nad endaga kaasa toovad.

Hallitus

Õhukuivati TTK40E bKui omavahel segunevad soojus, pimedus ja niiskus, siis selle tulemuseks on hallitusseente levik. Hallitus hakkab moodustuma juba siis, kui suhteline õhuniiskus ületab 70%.

Hallitusseened võivad levida nii seinte taha, soojuskollete kanalitesse kui ka keldritesse. Seda kõike sellepärast, et nii niiskus kui ka rõskusus suudavad läbi tungida isegi tugevatest betoonist seintest. Hallitusseened kujutavad ohtu tervisele.

Tänu hallituse levikule võivad tekkida tõsised hingamisteede haigused. Osad hallitusseente liigid on isegi väga mürgised, mis toob kaasa veel lisa haigustekitajaid. Samuti võib hallitus mõjuda hävitavalt Teie elukeskkonnale, hävitades nii seinu, mööblit kui ka riideid.

Õhukuivatid kõrvaldavad üleliigse niiskuse ruumist, seda mitte ainult õhust vaid ka senitest, mööblist ja riietelt. Õhukuivati ei tööta hallituse kõrvaldajana, kuid kõrvaldades niiskust, mida hallitusseen eluks vajab, peatab see hallitusseente leviku.

Tolmulestad

Tolmulestad on mikroskoopilised putukad, mis tõmbavad ligi rohke niiskust. Tolmulesti leidub kahjuks igas kodus. Mida rohkem neid on, seda halvem on see inimese tervisele.

Need putukad roomavad kangaste lõhedes, mööblis ja nende suurimad lemmikud on voodid. Ühes madratsis leidub neid kuni 10 miljonit. Lestad toituvad peamiselt inimese surnud naharakkudest, kehakarvadest, udusulgede pudemetest ja hallitusseentest. Tolmulest elab 2-3,5 kuud.

Inimesele allergia põhjustajaks ei ole mitte tolmulest ise, vaid tema väljaheited. Tolmulestade eluiga ei ole küll pikk, kuid selle mõne kuu jooksul jätavad nad endast maha umbes 200 korda rohkem ekskremente, kui nad ise kaaluvad. Väljaheited koosnevad allergilise toimega valkudest, mis algul on limaümbrises. Lagunedes ja kuivades segunevad väljaheited korteris leiduva muu tolmuga.

Selleks, et peatada tolmulestade levik on õhukuivati ideaalne. Seda sellepärast, et kuivatades niiskust, mida tolmulest vajab elamiseks, väheneb järk järgult tolmulestade arv ruumis.

Eriti hästi sobiks tolmulestade väljaheidete eemaldamiseks õhukuivatid, millel on sees ionisaator (näiteks Trotec pakub välja TTR55S). Ionisaator puhub välja negatiivseid ioone, mis segunevad hapnikuga õhus ja tänu sellele langeb toas ringlev tolm kergemini pinnale, kust seda saab hõlpsasti eemaldada lapiga.

Muud putukad

Niiske keskkond on ideaalne koht erinevate putukate levikuks. Näiteks prussakad ja termiidid eelistavad sooja ja niisket kliimat. Kuid nad võivad levitada haigusi ja on esteetiliselt väga ebameeldivad. Õhukuivatid vähendavad niiskust keskkonnas, mistõttu ei ole selline elupaik meeldiv koht putukatele elamiseks.

Astma ja allergiad

Astma ja allergiad on väga levinud haigused. Paljud nende sümptomeid võib vallandada liigne niiskus. Majapidamis-ja tööstuslikud õhukuivatid vähendavad niiskuse taseme võimalikult madalaks, leevendades või kõrvaldadest sellega allergia ja astma sümptomeid.

Leviku peatamine

Õhukuivati võib näiteks peatada hallituse keldris. Keldrid on alati suureks põhjuseks hallituse levikuks ja õhukuivatit kasutades suudate hoida ära vohamise, mis võib tabada kogu majapidamist.