Radar

Mala GeoScience radarid on läbi CX11 monitori ülimalt lihtsalt juhitavad, kuid samas mitmekesiste mõõtmisvõimalustega kaasaegsed mõõteseadmed. 

Üldiselt võib maapinnaradarid (GPR – ground penetration radar) jaotada kolme gruppi: Küsi pakkumist!

1. Kommunikatsiooniradar EasyLocator on kahe antenniga 350 MHz (MID) ja 500MHz (SHALLOW) lihtne radarisüsteem kommunikatsioonide ja kuni 4- meetri sügavuse maapinna mõõtmiseks. Võimaldab salvestada ekraanipilti ja uusim variant ka lihtsat GPSi järele ühendada.Eesti tingimustes töötab paremini 350 MHz antenn, kuna 500MHz antenni mõõtmissügavus ei ulatu eriti üle 1,5 meetri.

Meil on kontoris olemas EasyLocatori demoseade koos 350 MHz antenniga, mida on võimalik demonstreerida ja ka välja rentida kaabli, metall- ja plastiktorustike otsimiseks ning näiteks ka tühimike ja mahutite avastamiseks.

2. Mala GeoScience georadarid Ramac X3M ja kõige uuem ja kaasaegseim süsteem ProEx.


3. CX betooniradar on kompaktne süsteem betooniuuringuteks, mis ühildub 1,2 kuni 2,3 GHz antennidega ning võimaldab detailselt uurida betoonkonstruktsioone (sillad, mastid, piirded, müürid), aga ka teede ja jäädeteede pealiskihte orienteeruvalt kuni 60 cm sügavuselt.

Üldine radari toimimisloogika

Mida kõrgema sagedusega antenn, seda parem resolutsioon, aga seda madalam on mõõtesügavus. 800 Mhz antenn mõõdab üldjuhul ühe kuni 1,5 meetri sügavuseni. 500 Mhz antenn mõõdab 1,5 kuni 2 meetri sügavuseni. Radari mõõtesügavus ja üldiselt mõõtetulem on otseses seoses pinnasega, liigmärg või savine pinnas ei ole sobilikud pinnased radariuuringuteks. Liivases pinnases ja kivis võib 500 MHz antenni mõõtesügavus olla ka 4 meetrit.

MalaGS unikaalne 2,3GHz kõrgsagedusantenn näitab väga detailset pilti kuni ca 40 cm sügavuseni. Hetkel kasutavad kõigi kolme (Eesti, Leedu, Läti) teede riikliku järelvalvesüsteemi Mala GeoScience CUII ja ProEx radarisüsteeme. Neist esimesena soetasid ProExi eelkäia CUII 2005. aastal leedukad, kes loodetavasti käesoleval aastal täiendavad süsteemi ProEx radariga.

Küsi julgelt!
Helista: +372 683 1904
Kirjuta: info@lokaator.ee