Õhuniisutaja leevendab kuiva nohu ja köha

Kui õhuniiskuse tase toas langeb alla 40%, siis hakkavad seal elavad inimesed kaebama, et nina on kinni, kurgus kuiv köha, silmad kipitavad, ärgates on pea „paks“. Eriti halvasti tunnevad end lapsed. Kui elada pikka aega väga kuiva õhuga ruumides, võib tagajärjeks olla silmapõletik, krooniline nohu, krooniline põskkoopapõletik, nahahaigused, astma.

Pesu kuivatamine ei ole väljapääs

Sellises olukorras pakub kõige tõhusamat lahendust õhuniisutaja. Ehkki vahel proovitakse õhuniiskust tõsta radiaatorile laotatud linadega või toas pesu kuivatades, ei ole sellest palju abi – õhuniiskust saab sel kombel tõsta ainult paari protsendi võrra ning tulemus ei ole püsiv. Lisaks on linade pidev niisutamine tülikas ning pesukuivatusrest kipub keskmise suurusega korteris jalgu jääma.

Sageli on just lapse tervis see, mis annab tõuke õhuniisutaja ostmiseks. „Meie laps on atoopik ja ostsime ka omale õhuniisutaja. Oi kui mõnus on peale seda hingata, kogu aeg on värske õhk toas, hea ja kerge on olla!“ jagab üks kasutaja oma kogemust. „Nagu unustan tööle panemata, laps ärkab nutuga, et nina kinni,“ räägib teine ema.

Parimaks lahenduseks on õhupesija

Paljud kasutajad on kurtnud, et õhku pihustatud karedas vees sisalduvad mineraalid tekitavad valget „tolmu“. Selle vastu aitaks pehme vee kasutamine, ent iga päev liitrite kaupa destilleeritud vett õhuniisutajasse valada on kallis, vihma- või lumevee kogumine aga linnakorteris keeruline, pealegi ei ole ka need linnas puhtad. Sellises olukorras on kõige paremaks lahenduseks õhupesijad. Neis ei kasutata filtreid, vaid kuiv õhk imetakse seadmesse, kus see liigub läbi vees keerlevate niisutus-puhastusketaste. Sel kombel karedas vees olevad mineraalid ei lendu, vaid jäävad õhupesijasse. Ketaste töökorras hoidmiseks piisab, kui neid korra kuus katlakivieemaldajaga puhastada.

Keskmisesse kahe-kolmetoalisse korterisse sobib hästi õhupesija AW20-S. Selle õhuniisutaja eelised:

Pildid / - ohupesija

02.05.2016
Küsi julgelt!
Helista: +372 683 1904
Kirjuta: info@lokaator.ee