Metallidetektor ehk metalliotsija aitab määrata metalli asukoha

Pinnasest metallesemete, müntide, kulla, hõbeda või muude muinasesemete ning ehete leidmiseks on vajalik kasutada metallidetektori ehk metalliotsija abi. Andud seade on lihtsalt kasutatav, kuid ei ole alati 100% usaldusväärne, kuna mõjutavaid tegureid on palju.

Tavapärane metalliotsija koosneb neljast peamisest osast:

Kaevuluugiotsija RD312

Kaevuluugiotsija RD312

Eesti levinum kaevuluugiotsija

 Kaevuluugiotsija BC4

Kaevuluugiotsija BC4

Lihtne ja robustne metalliotsija

Magnetomeeter RD316

Magnetomeeter RD316

Sügavate luukide ja püstvarraste metalliotsija

Metallidetektoriga täpse asukoha määramine

Väljakaevamist lihtsustab asukoha täpne määramine, mis nõuab aga teatud harjutamist. Lisaks võib täpne asukoha määramine olla raskendatud kuna mõjutavaid tegureid metalliotsijale on mitmeid. Metallidetektori tööd  mõjutavad näiteks eseme suurus, rauasisaldus, sügavus pinnases ning nurk eseme ja seadme vahel.

Asukoha määramisest:

  1. Metallidetektor tuleb hoida häirivatest metallesemetest kaugel. Detektori tundlikkust saab kontrollida mingi teise metalleseme kaudu ning siis reguleerida seda vastavalt vajadusele.
  2. Saades signaali, tuleb metalliotsija kasutamist objekti kohal jätkata kitsenevate ning külgedele suunatud liikumisega. Pilk hoida signaali kohal.
  3. Metalliotsija tuleb peatada otse signaali kohal, peale mida tuleks seadet veel paar korda enda ees edasi-tagasi liigutada. Pilk hoida signaali kohal.
  4. Viimasena peaks etappe 2 ja 3 kordama ning liikuma täisnurkselt algse otsimissihi suhtes nii, et antud sihid moodustaksid X-i. Otsitud ese peaks asuma X-i all, seal kus detektor annab kõige tugevama signaali.

Metallidetektor ehk metalliotsija on lihtsalt kasutatav ning hea abimees leidmas pinnasest üles erinevat sorti metall- ja väärtesemeid. Hea hobi, mis nõuab vaid mõningast harjutamist.

 

28.09.2013
Küsi julgelt!
Helista: +372 683 1904
Kirjuta: info@lokaator.ee