Kaugloetav veearvesti oskab teatada muudki peale näidu

Kaugloetaval veearvestil on mitu plussi: ta mõõdab tarbitavat vett senisest täpsemalt, on töökindlam, ära jääb näitude teatamise kohustus, lekke või avarii korral oskab ta vee-ettevõtet teavitada, vähenevad petmise võimalused jpm.

Milline on kaugloetava veearvesti tööpõhimõte?

Pildid / - - VeearvestidVeearvesti sees on kaks ultraheli saatjat-vastuvõtjat ning kaks peeglit, millelt ultrahelisignaal peegeldub. Kahest saatjast saadetakse samal ajal signaal eri suundadesse. Signaalid peegelduvad peeglitel ning vastuvõtjad mõõdavad mõlema signaali levimise kiirust. Kui vesi  ei voola, siis levivad signaalid võrdse kiirusega, kui aga vesi voolab, siis on signaalide peegeldusaeg erinev. Nende andmete põhjal arvutatakse läbi veemõõtja voolava vee kogus ning kuvatakse  see ekraanil.

Kaugloetava veearvesti andmeid kogub vee-ettevõte ise, sõites majade lähedalt mööda (Drive-by). Veearvesti poolt välja saadetud signaali võtab vastu autos olev antenn ning kõik andmed lähevad otse arvutisse. Veearvesti salvestab ka kuuvahetuse näidu ning arvutisse edastatakse täpselt kuu andmed sõltumata sellest, mis päeval vee-ettevõte andmed kokku kogub.

Töökindlus ja lihtne paigaldus

Kui mehaanilisi veearvesteid tuleb kontrollida iga kahe aasta tagant, siis kaugloetavatele arvestitele tavaliselt piisab , kui neid kontrollida 5-6 aasta järel (sõltuvalt seadusest, Saksamaal 6- aasta tagant). Kuna veemõõtjal puuduvad mehaaniliselt liikuvad osad, siis on mõõtja rikkiminemise võimalus palju väiksem. Ühe patareiga võib veearvesti töötada kuni 12 aastat, kahe patareiga kuni 16 aastat.

Mehaaniline veearvesti peab olema paigaldatud kindlas asendis, mistõttu mõnikord on neid ebamugav lugeda. Kaugloetav veearvesti võib olla ükskõik mis asendis ning tema ees ja taga ei pea olema sirged torulõigud.

Teatab lekkest või avariist

Kui terves ööpäevas ei ole veevool seiskunud, siis ilmub mõõtja ekraanile vastav teade ja alarmsõnum saadetakse ka vee-ettevõttele. Nii on võimalik tekkinud leke kohe avastada ning ebameeldiv üllatus mitmekordseks kasvanud veearve üle jääb tulemata.

Kui veevool ületab teatud aja jooksul etteantud normi, siis annab arvesti sellest teada; põhjuseks võib olla lõhkenud veetoru.

Andmete võltsimine on uute veearvestitega keerulisem: kui vesi voolab vales suunas või on mõõtjat püütud muuta, siis salvestab ja edastab ta sellegi info.

Kaugloetava veearvesti täpse kirjelduse leiad siit: Kaugloetav ultraheli veearvesti Hydrus.

 
26.05.2016
Küsi julgelt!
Helista: +372 683 1904
Kirjuta: info@lokaator.ee