UUS RD7100 lokaator

 

 

RD7100+ on Radiodetectioni uusim insenerilokaator (RD7000+ edasiarendus), mis veelgi paremini töötab keerulistes, kommunikatsiooniderohkel alal

 

Põhikasutajad: AS Gaasivõrgud, Elering AS, EVR Infra AS,Jaotusvõrk OÜ, Riia Sadam jne.

 

 

Mis on RD7100+ uued omadused?

 

Ja loomulikult on alles vanad head omadused:

Kompassifunktsioon näitab kommunikatsiooni kulgemise suunda ning selle abil on lihtne täheldada kommunikatsiooni suuna kulgemise muutust. Ka on sügavuse mõõtmisel tähtis, et kompass näitaks otse (ehk ka kommunikatsioon paikneks otse).

 

Images / RD7100-Tx-IP65_2237

Maksimum- ja nullrežiim korraga ekraanil.

Kõigil Radiodetectioni inseneriseadmetel on kolm antenni- kaks horisontaalset antenni tipp (maksimum)- signaali mõõtmiseks ja üks vertikaalne antenn null (miinimum)- signaali mõõtmiseks. Kui mõlema antenni näidud ekraanil näitavad sama kohta, on see kasutajale heaks tõenduseks, et kommunikatsioon selles kohas ka paikneb.

Null-režiimis näitavad kommunikatsiooni asukohta parem- vasak nooled ja mida lühem on nool, seda lähemal oleme kommunikatsioonile, jõudes täpselt kommunikatsiooni kohale, näitavad nooled kokku. Maksimum- režiim on alati täpsem ja juhul kui tipp ja null kokku ei lange, on kommunikatsioon lähemal tipp- antennide näidule.

Seadmel on ka püsiv sügavusnäit ning minimaalne sügavusnäit on samuti täpselt kommunikatsiooni kohal. TruDepth funktsioon ei luba seadmel kuvada sügavust, kui signaal on tugevalt moonutatud ning õiget sügavust ei ole võimalik kuvada.

Väga oluline täiendus on digitaalne filter (DOP= dynamic overload protection), mis filtreerib välja tugeva elektrilise välja ning lokaator keskendub ainult meile olulise signaali otsingule. Nii on meil lihtsam otsida alajaamade või õhus paiknevate kõrgepingekaablite läheduses.

RD7100 idee on lihtne- erinevate kommunikatsioonide valdajad (torustikud, elekter, side) omavad just sellele kasutajale vajalikke spetsiifilisi funktsioone. Nii ongi loodud kolm sarnast, aga veidi eripäraste omadustega seadet:

RD7100 SL kõige lihtsam insneriseade, millel on olemas 8, 33 ja 65 KHz signaaligeneraatori sagedused ning loomulikult tipp ja nullsignaal ning kompass kaabli kulgemissuuna näitamiseks. Olemas 50Hz elektri ja sidekaablite otsimisrežiim. Sobib kasutamiseks koos Tx-1 1W signaaligeneraatoriga.

RD7100 DL veesüsteemidele- ja torustike valdajatele.

Eristab teistest suurem sondi-režiimide valik (640Hz, 8 ja 33KHz), sest eriti mittemetalliliste torustike valdajal tuleb pidevalt kokku puutuda sondiga torustike asukoha kindlaksmääramisega. Lokaatoril on olemas ka 100Hz katoodkaitsefunktsioon katoodkaitsetorustike asukoha ja sügavuse määramiseks ilma signaaligeneraatorita. Hinnalt on DL ka vähe soodsam seade kui vennad TL ja PL.

 

Images / RD7100-A-frame-PLG_2193

RD7100 TL sidesüsteemide valdajale

RD7100+ TL lokaatoril on samuti mitmekülgsed sondi režiimid (640Hz ja 33kHz). Lisaks võimaldab TL lokaator otsida ka lisaseadme A- Raamiga plastikisolatsiooniga kaablite rikkekohti. Raskesti leitavate sidekaablite jaoks on TL- lokaatoril ka kasutada kõrged sagedused 131 ja 200kHz.

 

RD7100 PL elektrisüsteemide valdajale

RD7100 PL elektrisüsteemide lokaatoril on samuti olemas plastikisolatsiooniga kaablite rikkeotsimisfunktsioon koos A-Raamiga (väga mugav tänavavalgustuskaablite rikete määramiseks). Lisaks on seadmel võimalus määrata ka elektrikaablite sügavus 50Hz režiimis!

NB! Samas eriti linnas tuleb elektrikaablite 50Hz sügavuse määramise funktsiooniga olla väga ettevaatlik, sest harva kulgeb maapinnas ainult üks elektrikaabel. Kui 50Hz väljasid on mitmel eri sügavusel paikneval kaablil, on ka sügavuse näidud ettearvamatud.

RD7100 lokaatorid saab komplekteerida kolme võimsusklassi signaaligeneraatoritega, valikus on lihtne 1W Tx-1 ning ka rikkeotsimissagedustega Tx-5 (5w) ja Tx-10 (10W) signaaligeneraatorid.

Küsi pakkumist!

Tarneaeg:

2-3 nädalat

Hinnavahemik

Komplektid 3200 - 4500 eur + km

 

 

Küsi julgelt!
Helista: +372 683 1904
Kirjuta: info@lokaator.ee