Hallituse eemaldamine on keeruline, lihtsam on hallituse teket ära hoida

Liigniisketes ruumides hakkab levima hallitus. Hallitusseente eosed on üliväikesed ning nende kokkukogumine tähendab suurt tööd. Hallitusega võitlemisel on väga oluline õhk ruumis kuivana hoida, sest hallitus vajab eluks niisket keskkonda.

Miks hallitus tekib?

Kui hallitusseente eosed satuvad niiskele või märjale orgaanilist ainet sisaldavale pinnale, hakkavad nad kasvama. Sellel, miks ruumid on liiga niisked, võib olla palju põhjuseid: läbisadav katus, paneelide või puidu ja soojustusmaterjali vahele kogunenud vesi, veeavarii, mittetoimiv ventilatsioon, halvasti soojustatud otsaseinad, aga piisab ka lihtsalt pakettakendest, mis ei lase niisket õhku ruumist välja.

Hallituse eemaldamine on tingimata vajalik

Pildid / - - Hallituse eemaldamine

Inetud plekid seintel ja mööblil ning ebameeldiv lõhn ruumis on kõige süütumad hallituse tekitatavatest probleemidest. Tõsisem mure on see, et hallitus põhjustab mitmeid hingamisteede haigusi, samuti allergiat, millest võib – kui ärrituse põhjust ei likvideerita – areneda astma. Tüüpilised hallituse tekitatud terviseprobleemid on:

Eriti vastuvõtlikud on hallituse kahjulikele mõjudele lapsed, vanurid, allergikud, astmaatikud ja nõrgenenud immuunsüsteemiga inimesed.

Kuidas hallituse eemaldamine käib?

Hallituse eemaldamine on küllaltki tülikas töö, sest olemasolev hallitus tuleb kokku koguda ja eemaldada, vältides seejuures eoste laialikandmist.

Hallitusest kahjustatud tapeet tuleb maha võtta, kilekotti panna ja ära visata. Sama on tarvis teha ka isolatsionimaterjaliga, kipsplaadiga, krohviga, paberiga. Mittepoorsetelt pindadelt nagu klaas, metall, betoon ja kõvad plastid on vaja hallitus niiske lapiga ühesuunaliste liigutustega kokku pühkida. Edasi-tagasi liigutades hõõrutakse eosed sügavamale pinna sisse. Kindlasti tuleb töö juures kasutada kummikindaid, plastprille, tolmumaski ja ning panna selga pikad püksid ja pikkade varrukatega pluus. Töö tegemisel kasutatud riided on vaja kohe ära pesta või, mis veel parem, ära visata.

Kui suurem hallitus on kokku korjatud, tuleb pindu töödelda hallitusvastase puhastusvahendiga.

Hallitusega võitlemisel on väga tähtis, et niiskusesisaldus ruumis oleks madal. Söögi tegemisel, pesemisel ja pesu kuivatamisel tekib paratamatult niiskust. Et hallitusel poleks soodsat kasvupinda, on vaja kasutada õhukuivatit. Väga niisketest ruumidest kogub õhukuvati alguses paar liitrit vett päevas, hiljem kogused vähenevad ning piisab, kui kuivati töötab paar tundi ööpäevas. Loe lähemalt: Milleks kasutada õhukuivateid eluruumides?

03.06.2016
Küsi julgelt!
Helista: +372 683 1904
Kirjuta: info@lokaator.ee